افسردگی بعد از زایمان

افسردگی بعد از زایمان

افسردگی بعد از زایمان

درد زایمان

درد بعد از زایمان و خطر ابتلا به افسردگی بعد از زایمان 

محققان معتقدند که درد زایمان می تواند خطر افسردگی پس از زایمان را در زنان افزایش دهد. تا به حال، تحقیقات بیشتر بر روی درد زنان در طول زایمان متمرکز بود. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که درد بعد از زایمان ممکن است یک مسئله خیلی مهم تر باشد.

با توجه به تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه 2018 بیهوشی، درد بعد از زایمان، و نه در طی زایمان، ممکن است به طور قابل توجهی باعث افسردگی پس از زایمان شود.

 

هر چه درد بعد از زایمان شدید تر باشد، احتمال افسردگی بعد از زایمان بیشتر خواهد بود

طبق مطالعات صورت گرفته بر روی 4327 زن که زایمان طبیعی یا سزارین داشتند، ثابت شد کسانی که درد بعد از زایمان بیشتری داشتند، احتمال ابتلا به افسردگی بعد از زایمان در آنها بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، زنانی که زایمان سزارین داشتند، مستعد به افسردگی بعد از زایمان هستند و گزارشات بیشتری از کنترل درد ناکافی داشتند.

محققان همچنین بر این باورند که زنان دارای اضافه وزن یا سابقه افسردگی یا اضطراب، احتمال افسردگی بعد از زایمان در آنها افزایش می یابد، همانطور مادرانی که دارای نوزادان کوچکتر با نمره آپگار کمتری بودند. نمره آپگار یک سیستم اندازه گیری است که برای ارزیابی سلامتی نوزادان یک تا پنج دقیقه پس از تولد استفاده می شود.

افسردگی بعد از زایمان می تواند اثرات بلند مدت داشته باشد

درجه ای از افسردگی که ترکیبی از نگرانی، اضطراب و تنهایی است پس از زایمان طبیعی می باشد. اما از هر 7 زن، یک نفر مبتلا به افسردگی پس از زایمان است که یک اختلال خلقی خشن است که موجب تحریک پذیری بیش از حد، احساس گناه و بی ارزش بودن، عدم علاقه به کودک و عدم تمرکز می شود که اگر درمان نگردد بر زندگی مادر و کودک اثرات مخربی خواهد داشت.

افسردگی پس از زایمان می تواند میزان شیردهی را کاهش و ارتباط با کودک را قطع کند. علاوه بر این، کودکانی که مادران آنها افسردگی پس از زایمان دارند، بعدا در زندگی خود، دچار ADHD (بیش فعالی)، اوتیسم، و مشکلات بیشتری در زمینه سلامت روان می شوند. افسردگی بعد از زایمان توانایی مادر برای مراقبت و پرورش کودک را مهار کرده و در نتیجه مانع رشد کودک در این زمان می شود.

درد بعد از زایمان در اشکال و فرم های مختلف

درد پس از زایمان برای بسیاری از زنان بسیار ناتوان کننده است.

طول و شدت آن از زن تا زن متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است گرفتگی و یبوست را تجربه کنند، ممکن است بعضی از بیماران بهبودی دردناک سزارین یا درد واژن را داشته باشند. از آنجایی که درد ریکاوری می تواند برای برخی افراد بسیار شدید و ماندگار باشد، بسیاری از متخصصان معتقدند که درد پس از زایمان ممکن است نقش مهمی در افسردگی پس از زایمان داشته باشد.

درد پس از زایمان قبلا نادیده گرفته شده است

در حالی که تحقیقات قبلی تاثیر درد بر افسردگی بعد از زایمان را بررسی کردند. این اولین مطالعه ای است که درد بعد از زایمان را به عنوان عامل خطر مهم افسردگی پس از زایمان دانسته است.

پزشکان نیاز به تمرکز بیشتر بر روی افرادی دارند که در معرض خطر درد بعد از زایمان هستند و می بایستی بعد از زایمان مراقبت های لازم را به زنان ارائه دهند.

محققان در بیانیه ای گفتند در حالی که داروهای ایبوپروفن و ضد درد مشابه به طور سنتی برای درمان درد زنان پس از زایمان مورد استفاده قرار می گیرند، واضح است که برخی زنان نیاز به حمایت بیشتر در زمینه مدیریت دردشان دارند.

اگر پزشکان بتوانند درد را بدرستی ارزیابی کنند، ممکن است به راحتی بتوانند وارد عمل شوند و درد را درمان کنند و در نتیجه از افسردگی پس از زایمان پیشگیری لازم بعمل آید.

کد: 50017703

زمان انتشار: دوشنبه 5 آذر 1397 08:30 ب.ظ

منبع: https://www.healthline.com/health-news/does-painful-childbirth-increase-post-partum-depression-risk#Postpartum-pain-has-previously-been-overlooked

تعداد نمایش: 13

 

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.