محققان بطور مصنوعی سلول های ایمنی برای ایجاد واکسن سلول های سرطانی تولید کرده اند

 محققان بطور مصنوعی سلول های ایمنی برای ایجاد واکسن سلول های سرطانی تولید کرده اند

سلولهای ایمنی

براساس یک مطالعه منتشر شده در ماه اوت در Cell Reports، محققان  Mount Sina، برای اولین بار راهی را برای ایجاد تعداد زیادی سلول های ایمنی شناسایی کرده اند که می تواند از عود سرطان جلوگیری کنند. محققان راهی برای رشد سلول های ایمنی بدن کشف کردند که سلول های دندریتیک بسیاری را در آزمایشگاه به وجود آورده اند، تا آنها را برای استفاده بالقوه خود در واکسن های سرطانی خالص برای جلوگیری از عود سرطان بیماران مطالعه کنند. سلولهای دندریتیک در بدن بسیار نادر است، بنابراین امکان جدا شدن آنها از بیماران برای تولید واکسن بدون هزینه و روش های بسیار پیچیده وجود ندارد.

توانایی رشد بسیاری از انواع سلولهای دندریتیک که به عنوان نگهبانان سیستم ایمنی هستند را هشدار می دهند تا با اسلحه های خاصی که به بیماری مبتلا هستند حمله کنند، به پژوهشگران اجازه می دهد تا نقش خود را در سیستم ایمنی مطالعه کنند. این کشف بسیار مهم است زیرا سلولهای دندریتیک به یک نوع سرطان محدود نمی شوند و می توانند به انواع سرطان با عوارض جانبی بسیار محدود حمله کنند.

دکتر Nina Bhardwaj ، مدیر ایمونوتراپی در موسسه سرطان Tisch در Icahn School of Medicine at Mount Sinai، گفت: "توانایی تولید تعداد زیادی از انواع متمایز سلول های دندریتیک انسانی در vitro برای سرعت بخشیدن درک ما از زیست شناسی سلول های دندریتیسی، حیاتی است و آنها را به طور بالینی در نظر می گیرند . سیستم ما همچنین برای برنامه های کاربردی ترجمه شده از جمله آزمایشات درمانی و واکسن در انواع مختلف سلول های دندریتی مفید خواهد بود.

این مطالعه همچنین نقش سیگنال نزولی را بررسی می کند که یک مسیر بیولوژیکی است که نقش مهمی در توسعه انواع ارگانیسم ها از مگس ها به انسان ایفا می کند و برای تولید نوع خاصی از سلول های دندریتی، cDC1، که بهترین نوع سلول های دندریتیک برای واکسن های سرطانی، مهم است. این مطالعه نشان داد که برخی از درمان های کنونی سرطان که در آزمایشات بالینی مورد آزمایش قرار می گیرند ناقص هستند، زیرا آنها مسیر سیگنال را از بین می برند، که می تواند CDC1 را مهار کند و در نتیجه می تواند توانایی سیستم ایمنی بدن برای کشتن سلول های سرطانی را تحت تاثیر قرار دهد.

این تحقیق یک نقطه ی پریدن برای تحقیقات بیشتر در مورد انواع مختلف سلول های دندریتیک و سایر سلول های ایمنی است و دارای پیامدهای نه تنها برای تقویت درمان های مبارزه با سرطان بلکه برای جلوگیری از رد پیوند عضو است که شامل سیستم ایمنی نیز می شود.

این مطالعه کار دکتر Bhardwaj را با سلول های دندریتیک و توسعه واکسن را ادامه می دهد. دکتر Bhardwaj، یک رهبر در این زمینه، آزمایشگاه آزمایشگاه واکسن Mount Sinai  را  رهبری می کند که پروتئین های مبتنی بر سلول و واکسن های مبتنی بر پپتید را تهیه می کند. تخصص دکتر Bhardwaj در این زمینه به طور گسترده ای شناخته شده است، اخیرا با دعوت شدن از موسسه پارکر ایمونوتراپی سرطان برای شرکت در پژوهش مشترک با دانشمندان از نه مرکز پزشکی برتر در سراسر کشور همراه است

کد: 50016512

زمان انتشار: سه شنبه 6 شهریور 1397 05:12 ق.ظ

منبع: http://www.worldpharmanews.com/research/4512-researchers-artificially-generate-immune-cells-integral-to-creating-cancer-vaccines

تعداد نمایش: 393

 

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.